Lubo

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Chcem mať kľud v práci - je to možné?

Ohováranie, donášanie, výmena názorov, napätie v práci je bohužiaľ bežným javom!!!!
Zažili ste už niekedy konflikt v práci? Či už dlhodobý alebo jednorazový konflikt v práci nie je fakt nič príjemné. Konflikty medzi ľuďmi vznikajú či už v práci, v rodine alebo len náhodne. Často sú síce smiešne ale niekedy sú fakt potrebné a to preto že len konfliktom sa mnoho vecí dokáže vyjasniť.
Konflikty v práci patria medzi najčastejšie a aj najhoršie ale je logické, že ak ste s nejakými ľuďmi 8 hod. denne a 5 dní v týždni občas sa stane, že si skočíte do vlasov, ale druhá vec je zas ak si proste s človekom nesadnete a máte buď protichodné názory alebo celkovo iný názor či už na firmu ale aj na život a s takýmto človekom pracovať je proste katastrofa. Zrazu sa mení radosť z práce na odpor, lebo dochádza k ostrým výmenám názorov a k zlej atmosfére v práci a kto si to praje každý deň v práci?

Ďalším "skvelým" príkladom "dobrej" pracovnej morálky je ohováranie a donášanie, tieto dva faktory dokážu rozbiť celý kolektív, kvalitnú prácu a aj pracovne miesta niektorých normálnych nekonfliktných pracovníkov. Len kvôli nejakému jednotlivcovi alebo skupinke neprajných ľudí ktorí idú cez mŕtvoly.Takéto chovanie je fakt primitívne ale bohužiaľ sa to deje na každom pracovisku. Tak s akými konfliktmi ste sa stretli vy?
Ja osobne ešte veľa pracovných skúseností nemám ale môžem potvrdiť že ohováranie a závisť sú v akejkoľvek práci bežným javom. Každý konflikt sa dá svojim spôsobom vyriešiť, buď medzi sebou alebo aj cez Vášho nadriadeného.
A pamätajte základ je snažiť sa konflikt vyriešiť!:)

Práca | stály odkaz

Komentáre

 1. :-)
  co ste sa tu fseci zamilovali do stranok joblife?:-)simona tam odkazuje jak diva,ty tiez,to robite promo tym strankam,alebo sa tu rozbieha nejaka nova mania?:-))
  publikované: 07.09.2011 18:05 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 2. Jednota a boj protikladov
  publikované: 08.09.2011 08:31 | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
 3. nazdar,
  rob, tak toto bude na dlho, uf:-)
  publikované: 08.09.2011 12:57 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 4. Ja ako protiklad
  nazdar Bonnie, však je to len "kolík" :) ten pôvodca tých autentických ukážok, kam sa na neho hrabe "anděl" Miťo...
  publikované: 08.09.2011 14:04 | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
 5. rob
  z tohto som nepochopila ani ň, ten koment patri sem?:-)
  publikované: 08.09.2011 14:28 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 6. Ani ň...
  áno Bonnie, ten koment patrí sem. Miťo by sa nenavážal do nich tak ako ja. Ten je skôr na šaškovanie s cepami a vidlami:
  http://mito.blog.sk/detail-chce-to-normalni-revoluci..html?a=c01d0069689f8054550c0a71a8bb4d16
  publikované: 08.09.2011 19:14 | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
 7. na pracovisku
  sa s konfliktmi stretávam dennodenne. Riešim, neriešim, nepočúvam. Netrápim sa z nich, lebo tak, ako píšeš, sú osoby, ktoré bez konfliktu so sebou samým ani vstať nemôžu.Napr.Bože, zasa prší a včera smo musela trpieť na horúcom slnku.
  Konflikt sa dá vyriešiť len vtedy, keď sa hovorí o ňom nahlas a s tým, koho sa týka. Ináč sa len zašľapne, ale bude dymieť
  publikované: 08.09.2011 21:04 | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 8. na blogovisku
  Vasilisa, prestaň mudrovať a pozývam Ťa teda pohovoriť si o našom konflikte (aby nedymel):
  http://achnaton.blog.sk/detail-a-nakoniec-zistime-ze-sme-poradili-zle..html?a=ee5dfe310bd5f48ea5269704c33b2b3c
  publikované: 09.09.2011 00:36 | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
 9. aha,
  uz mi doplo.no,maju tu dalsiu temu na spracovanie,mozno k tomu vyjde samostatny clanok,lebo akosi sa ti nevenuju
  publikované: 09.09.2011 08:10 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 10. Už mi doplo...
  Pochybujem. Ja som sa v tej spoločnosti usiloval o niečo ozaj hodnotné ibaže od Miťa & company som si vyslúžil len nadávky že jsem magor kterýmu má problém vysvětlit - ako sa zdôveril Iviakovi -, že když mám ja problém, jako specialista IT, smířit se s elektronickým systémem využívání pracovního času a sledováním pohybu zaměstnanců, tak potom neví jak se s tímto bezprecedentním porušováním lidských práv vyrovná Amnesty International a červenej kříž se žlutým půlměsícem, koniec citátu. Hľa podstata môj konfliktu s Vasilisou & company.
  publikované: 09.09.2011 10:35 | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014